Відповідальне батьківство

 Казкотерапія: поради батькам

 


Ваша дитина боїться темряви? Вона має страхи? Як з ними боротися? На ці питання може дати відповідь казка.

Навіть у цифровому столітті, де журнали, телебачення та інтернет віщують незчисленну кількість порад та методик виховання дітей, силу чарівних історій ніхто не скасовував. А називається ця сила “казкотерапія”.


Що таке казкотерапія?

Казкотерапія – це чудовий метод боротьби зі страхами, пізнання світу, навчання, а також формування характеру дитини. Як це відбувається? За допомогою казок. Вони дитячою мовою пояснюють малюку, що таке “любов”, “повага”, “справедливість”, “тривога”, “страх”. Сьогодні казки використовують, як допомогу у вирішенні багатьох питань та знаходженні спокою. Ось, наприклад, видавництво “Ранок” створило цілу серію, яка так і називається “Моя казкотерапія”.

Як же використовується казка в казкотерапії?

Є кілька варіантів:

1. Читайте казку разом з дитиною та обговорюйте її. Поставте різноманітні питання. Наприклад: чи правильно вчинив головний герой? Що він відчував в цей час? Чи відчувала дитина такі ж почуття коли-небудь? В якій ситуації? А як би вона вчинила на місці головного героя?

2. Візьміть казку, яку дитина ще не чула. Але читайте її не до кінця. Бо кінцівку треба буде вигадати самостійно. Або, взагалі, зобразити на аркуші паперу. Буде дуже цікаво, якщо кожен намалює свій варіант завершення розповіді. А потім ви разом поділитеся своїми емоціями та поясните, чому у вас саме така кінцівка.

3. Складайте казку разом із малечею – одне речення ви, інше – дитина. Так у вас з’явиться цілий захопливий сюжет, який можна потім оформити в казку та намалювати до неї ілюстрації. А вечорами зачитуйте її в сімейному колі.

Краще всього читати перед сном. Коли всі справи вже зроблені, а сама атмосфера спокійна та казкова. Нехай це ввійде в традицію. Тоді цей час малеча буде чекати з великим нетерпінням.Які ж казки читати для казкотерапії?

Все залежить від того, що ви бажаєте: розв’язати певне питання, навчити добру та любові, повазі та самостійності тощо. Наприклад, якщо ви прагнете, щоб дитина позбавилася поганих звичок, то і читайте про це. Ось у серії книжечок “Моя казкотерапія” (вид-во “Ранок”) багато цікавих та повчальних історій. У книзі “Брехливе мишеня” мишенятко обманювало всіх, навіть своїх рідних, в історії “Капризуля левеня” головний герой весь час вередував та сперечався, а Туся із “Невгамовної мавпочки” постійно потрапляла в різноманітні халепи через свою непосидючість.

Якщо дитина боїться нових відкриттів та змін, то почитайте разом “Світ догори ногами” й пориньте в пригоди з відважними котиками “Кошенята-пірати”. Бажаєте допомогти дитині відчувати гармонію, вести себе природно? То беріть до рук книжку “Будь собою”. Кошеня із задоволенням на власному прикладі розкаже, як це бути не таким, як усі, але незважаючи ні на що, залишатися собою. А “Кнопик-Переможець” навчить вірити у свої сили та можливості.

Як же все працює?

Легко, Просто та Цікаво. Це казковий світ, в якому малеча уявляє себе головним героєм, переживає разом з ним, проходить певні випробування, тривоги та оцінює всю ситуацію з різних сторін. Дитина бачить реакцію інших на вчинки героїв, аналізує їх. Казки автоматично надають дітлахам певні настанови: бути добрими, чуйними, допомагати іншим, говорити правду, поважати рідних, вміти дружити, поступатися та долати страхи.

 

 

 

 


Виховання казкою

        Казка – це велике таїнство народу, народжене його мудрістю, життям, силою буття і ще чимось таким, що дороге і близьке кожному із нас. Близьке і рідне, бо починається казка з маминих та бабусиних вуст.

      Казка вчить, виховує, допомагає стати сильним, гарним душею, добрим.Як читати казку дітям

         - Читайте дітям казки якомога раніше, враховуючи їх вік, інтереси і характер.

 

Починайте знайомство з казок про тварин.      -Чарівні казки читайте малюкові після 3- х років.

      

   -


      -Вибирайте історії з вигаданими персонажами.


       -Усі казки читайте дітям в спокійних умовах.

       -Читайте вдумливо, пояснюючи  незнайомі слова, обговорюючи основні моменти.

        -Обовязково стежте за реакцією дитини під час читання.

      -Консультуйтеся з бібліотекарем, користуйтеся нашими інформаційними ресурсами.

Сподіваємось, ви станете справжнім провідником у дивовижний світ читання для своєї дитини.

 

 

 

 

 

 Немає коментарів:

Дописати коментар