середа, 30 червня 2021 р.

Тільки за офіційними даними, в Україні налічується близько 14 тисяч пам’яток архітектури, 46 великих історичних культурних заповідників і більше 1000 об’єктів паркового мистецтва. Наприклад, якщо вам доведеться побувати в столиці, то зверніть увагу на Андріївську церкву, християнський православний храм, побудований в 1754 році в стилі бароко в честь апостола Андрія Первозванного. 
Він був побудований за проектом архітектора Бартоломео Растреллі на Андріївській горі. Будинок з шоколаду (неофіційна назва особняка С. С. Могильовцева), Будинок з химерами, Будинок удови, що плаче по вул. Лютеранська 23, Маріїнський палац, Собор Святого Пантелеймона і Південний міст - найвищий міст України.
Загальні тенденціі європейської архітектури завжди знаходили тут благодатний грунт. У період з 16 по 17 століття архітектурні течії країни активно відобразили ренесанс, а к кінцю 18 століття в архітектурі України вже можна було побачити класицизм.
Найбільшу кількість пам’ятників архітектури можна знайти у Львові.
 Зокрема, в місті збережено близько двох з половиною тисяч пам’яток історії та архітектури. У 1998 році місто було внесено до світової спадщини ЮНЕСКО.
Архітектурне багатство країни помітно в будь-який її точці: Храм-маяк Святителя Миколи Мірлікійського в селі Малоріченське - найвищий храм у Криму, середньовічний замок в Кам’янці-Подільському, оперний театр в Одесі, Святогірська Лавра і ресторан "Поплавок" в Дніпрі. 
Не варто забувати, що країна знаходиться в самому серці Європи.
В указі Президента України № 456/95 від 17.06.1995 сказано: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня, - у Всесвітній день архітектури».
Всесвітній день архітектури заснований Міжнародним союзом архітекторів, що виник у 1946 році, після Другої світової війни, коли потрібно було піднімати з розвалин міста, відновлювати підприємства, відтворювати пам’ятники архітектури.

 

понеділок, 28 червня 2021 р.

 Важливо!

Зараз теплі літні вечори, і саме в цей час починається виліт рідкісних жуків-оленів і жуків-носорогів.

жук-насоріг

Особливо вони летять на штучне світло. Наприклад, під будь-яким магазином їх багато, вони летять на вивіски, вдаряються і падають.Потім відходять від травми і сидять, відразу не відлітають і ... потрапляють під підошви людей.

жук-олень


ЖУКИ ЗАНЕСЕНІ В ЧЕРВОНУ КНИГУ!

Жук зростає 5 років, а його чавучуть, іноді випадково, але частіше спеціально.Вони не кусаються, вони незграбні, харчуються  соком дерев.Це жуки-санітари,які беруть участь в переробці листя і деревини.

Адже нам не складно  взяти і віднести його в траву.



Будь ласка не вбивайте беззахисних істот, це рідкісний вид.Давайте разом врятуємо нешкідливих жуків, їм і так важко вижити.😊

пʼятниця, 25 червня 2021 р.

 День Конституції України.

 25 років від дня прийняття Конституції України (1996)

Конституція – це Основний Закон, що закріплює суспільний і державний устрій країни, функції органів державної влади, основні права та обов’язки громадян. Слово “конституція” латинського походження як значна частина слів, пов’язаних зі сферою державного управління. 

В основі  лежить латинське слово “constitution” – устрій, будова. До його складу входить префікс “con-”, що має значення разом і дієслово “statuero” – постановляти, вирішувати . Цікаво, що слово конституція в українській мові має своїх родичів: споріднені слова “константа” – стала, незмінна величина, “констатація” – встановлення незаперечним існування якогось факту, явища, а також чоловіче ім’я Костянтин.


28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України.


Прийняття конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Дана конституція діє і сьогодні.
Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.

 Відтоді цей день в Україні відзначається як державне свято.




Цікаві факти про Конституцію України


📚Кожен президент України складає присягу на вірність народу, поклавши руку на Конституцію та на Пересопницьке Євангеліє.

📚Упродовж 1990-1996 рр. було запропоновано 15 проектів Конституції України – від Конституційної комісії, політичних партій та науковців.

📚Міжнародне співтовариство привітало ухвалення Конституції України та визнало її однією з найдемократичніших у світі.

📚У 2011 році була презентована перша мініатюрна Конституція України – книжка розміром 2х3 см. У ній 160 сторінок, а кожна літера не більш як 1 мм. Важить книга всього 15 г. Мініатюра вмістила лише десяту частину тексту оригіналу. Автор – художник-графік Ігор Степанов – витратив на її створення близько двох місяців.

📚У 2019 році в мережі Інтернет з’явилася електронна Конституція України для дітей у вигляді коміксів. Авторами Конституції у коміксах стали брати Капранови, а художником – Олександр Костенко.


Зі святом Вас!




середа, 23 червня 2021 р.

 НЕЙМОВІРНІ ІЛЮЗІЇ👀

Це оптичні картинки-ілюзії японського художника Акіоші Китаоки.



Майстер ілюзій і водночас талановитий лікар-психіатр Акіоші стверджує, що зображення практично непорушні для спокійної, врівноваженої людини, яка добре відпочила та має здоровий сон. Якщо ж ілюзії рухаються активно, Ви втомилися і потребуєте відпочинку
.



 Давайте перевіримо, хто із нас веде здоровий спосіб життя, а хто перевантажує себе зайвими справами?


Акіоші Китаоки — ще й професор факультету психології в університеті Ріцумікан у Кіото. Завдяки оптичній ілюзії«Неймовірні змійки» лікар прославився на весь світ.

Зробивши безліч експериментів, він помітив одну цікаву особливість. Саме при поєднанні кольорів «чорний-синій, білий-жовтий», або «чорний-зелений, білий-червоний» ілюзія найбільш сильна.

                                                                                          
                А ось іще одна цікава ілюзія Китаоки «Зникаючі блакитні точки». Дивлячись на неї, можна побачити блакитні кільця, а коли перевести погляд на центр зображення, вони... зникають!
Вражаючі ілюзії Акіоші і справді нагадують анімації. В 2006 році за активну наукову діяльність його навіть золотим призом дев’ятого конкурсу L'ORÉAL Art & Science нагородили.

А Вам теж здалося, що ілюзії рухаються?













понеділок, 21 червня 2021 р.

 Ще довго пам'яттю болітиме війна



Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять  мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Цей день для нас наповнений трагічними спогадами і болем. Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви і страждання, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину, війна забрала життя кожного п’ятого українця.

В гранітному мовчанні обелісків,
 У поминально-сяючих вогнях
 Прийдешнє Вам вклонятись буде низько 
Геройство Ваше збереже в віках.
 Г. Ісаєнко


Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

субота, 19 червня 2021 р.

 День Батька💗

Наші батьки - найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама - найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою. Ми намагаємося їх порівнювати, дивимося на них, вивчаємо їх. Вони для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли залишають.
Свято батька, як і День матері, відзначається зараз у багатьох країнах сучасного світу.
В Україні День батька є офіційним святом, яке щорічно відзначається в третю неділю червня.

Свято батьків, безперечно, з’явилося як вираз вдячності і любові, які любляча дочка присвятила своєму батькові. За традиціями Нового Світу символом Дня батька є квіти Троянди, які носять біля серця, приколюючи на одяг у цей день. Червоні троянди носять, якщо батько живий, а білі, якщо він покинув наш світ. У багатьох державах влаштовуються всілякі заходи і виділяються кошти, які направляють на підтримку незабеспечених батьків-одинаків. Віддається шана чоловікові-батькові.
У цей День, як і в кожен інший, ми приєднуємося до привітань і поздоровлень, що лунають на адресу наших батьків! Бажаємо їм бути з нами якомога довше, щоб ми більше могли радувати їх і піклуватися про них, любити їх і спілкуватися з ними, адже цю можливість ми маємо не завжди! З Днем батька Вас, дорогі наші тата!

В 2021 році День батька (День тата) припадає на 20 червня.


четвер, 17 червня 2021 р.

 

Початок літа - буйство рослинності, море квітів і трав. Червень - місяць ласкаво називають Світозар, суничником, різнобарв'я.
 На червень припадає один з найголовніших православних свят - Свята Трійця (П'ятидесятниця). Трійця припадає на 50-й день після Великодня. Сьомий тиждень після Великодня називалося «зеленими святами».

ЗЕЛЕНІ СВЯТА

В Україні напередодні Трійці люди прикрашають свої домівки зеленим гіллям, квітами, травою, тому ці дні ще називають “Зеленими святами”. Травою вистеляють підлогу, з квітів і запашного зілля плетуть вінки, запалюють свічки. Духмяні пахощі зелені й квітів створюють особливу атмосферу свята. Ця традиція склалася ще у давні часи.


Зелень символізує життєдайну силу Святого Духа. Квітуче гілля і трави нагадують, що під впливом Божої благодаті людські душі розквітають плодами чеснот.




Прикмети 
на Зелені свята


Щоби протягом року спіткали лише хороші події, у період свят не можна відмовляти в допомозі тим, хто цього потребує. Навпаки, треба самому бути ініціатором та подавати милостиню бідним.

 Цікава прикмета стосувалася скатертини, яку стелили на стіл під час свят. Її потім ховали, берегли та нікому не показували. Адже вважалось, що від її стану залежить майбутня доля неодружених членів родини. Мовляв, скатертина допоможе зустріти хорошого партнера для шлюбу. Але не зрозуміло, з чим саме це пов’язано.

 Якщо на Зелені свята йде дрібний дощ, а потім одразу виходить сонце — чекайте на щедрий врожай цього року. Особливо, врожай ягід, грибів та зернових.

 Погана прикмета — будувати на Трійцю паркани, огорожі, будь-які перегородки. Мовляв, тоді в домі у всіх будуть неприємності та хвороби.

 Заборонено займатися важкою працею, прибирати, прати, ремонтувати щось. Але можна займатися приготуванням страв для родини та їжі для домашніх тварин.

 Коли зірки сходили на небо — господині виносили на вулицю, чи ставили біля відкритого вікна, різну випічку. Бублики, булки, коржі, печиво — усе це було частуванням для померлих родичів. А ті, у замін, мали попросити  гарний врожай.


 Нехай світле свято Святої Трійці дарує чудовий настрій, дзвінкий сміх, радісні миті та щасливе мирне життя!

середа, 16 червня 2021 р.

 А ви знали?

Саме зараз в Юрмалі можна спостерігати унікальне природне явище- ЦВІТІННЯ СОСНИ.


На перший погляд здається, що сталася екологічна катострофа, але все в порядку.

Це незвичайне явище,коли морські хвилі фарбуються в жовтий колір,відбувається щороку в травні-червні і називається воно цвітіння сосни.

Все просто- вітер здуває пилок в море,і вода змінює колір.

Коли вітер знову посилюється,великі хвилі викидають пилок назад на берег, де він зливається з жовтим піском.




Пилок у морі - явище швидкоплинне!😏💨🌊


вівторок, 15 червня 2021 р.

   
В центрі міста, де аптека,
Є моя бібліотека.
Там завжди красиво й чисто,
Наче в храмі урочистім.
До книжок охоту маю - 
Їх усі перечитаю.
А закінчу інститут,
Працювати буду тут!
            Наші юні читачі  👪
 



понеділок, 14 червня 2021 р.

  210 років від дня народження

 Гарріет Бічер-Стоу (1811-1896), американської письменниці (14 червня) 


Маленька жінка, яка розпочала велику війну. Саме так свого часу називали американську письменницю Гаррієт Бічер-Стоу, авторку знаменитої книги "Хатинка дядька Тома". Сьогодні у письменниці день народження.




Гаррієт Бічер-Стоу народилася в сім’ї пастора, і з самого дитинства в ній виховували християнські цінності. Вона не була байдужа до проблеми рабства, а її батько навіть ховав у себе в будинку рабів-утікачів.

Майбутня письменниця вже в 14 років викладала латинь, а в 16 – теологію.

Ідея роману про жахи рабства «Хатина дядька Тома» прийшла до Гаррієт в церкві після поїздки по південних штатах. За роман письменниця отримала гонорар 300 доларів, але справжня цінність твору була не в грошах. Він став початком в боротьбі з рабством. Роман видавався мільйонними тиражами і був переведений на 20 мов.


Ви вивчаєте історію різних країн.
Чи відомі вам факти порушення свободи людини?
З яких книг ви про це дізналися?

пʼятниця, 11 червня 2021 р.

 


Список літератури на літо 7 клас 

 



ВАСИЛЬЧЕНКО С. «Приблуда» 
ГУЛАК К. «Перекличка» ДЕВ’ЯТКО Н. «Легенда про юну Весну» 
ДІМАРОВ А. «Друга планета», «Блакитна дитина» 
ДОРОЖОВЕЦЬ О. «Старий будинок»
ЗАРЖИЦЬКА Е. «Як козак у морського царя служив», «Легенди про козаків» 
ЗАХАРЧЕНКО О. «Вертеп. Роман про Майдан» 
КАЩЕНКО А. «Над Кодацьким порогом» 
КОКОТЮХА А. «Гімназист і Чорна Рука»; збірники «Мисливці за привидами», «Колекція гадів», «Подвійний капкан» 
КОРОЛІВ-СТАРИЙ В. «Потороча Хрипка» 
ЛУЩЕВСЬКА О. «Друзі за листуванням», «Задзеркалля» 
МАЛИК В. «Таємний посол» МАЛИК Г. «Злочинці з паралельного світу»
 МАРЧЕНКО М. «Місто тіней» МАТІЯШ Д. «День Сніговика» 

ОПІЛЬСЬКИЙ Ю. «Золотий лев», «Ідоли падуть» 
ПАВЛЕНКО М. Про Павла Тичину, Василя Симоненка, Василя Стуса, Ірину Жиленко та ін. (серія «Життя видатних дітей») 
ПАВЛЕНКО М. «Русалонька із 7-В проти Русалоньки з Білокрилівського лісу», «Русалонька із 7-В. В тенетах лабіринту», «Русалонька із 7-В та загублений у часі (Кн. 2)», «Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія», «Миколчині історії» ПРОЦЮК С. «Марійка і Костик», «Залюблені в сонце», «Аргонавти» 
РАДУШИНСЬКА О. «Метелики у крижаних панцирах» 
РОЗДОБУДЬКО Ірен. «Арсен» 
РУТКІВСЬКИЙ В. «Потерчата» 
СТЕЛЬМАХ М. «Щедрий вечір» 
СТОРОЖЕНКО О. «Закоханий чорт», «Голка», «Вуси» 
ТРУБЛАЇНІ М. «Шхуна „Колумб”» , «Лахтак» 
ТЮТЮННИК Г. «Вогник далеко в степу» 
ХАРЧУК Б. «Діана» 
ЧАЙКОВСЬКИЙ А. «Богданко», «Сагайдачний» 
Приємного читання!


четвер, 10 червня 2021 р.

Книга про ідеальне літо

Здавалось би, літні канікули такі довгі... Але за щоденними іграми, поїданням морозива, прогулянками з друзями вони пролітають напрочуд швидко. Проте є один секрет!
Якщо на літніх канікулах Ти не встигаєш вдосталь набавитися, накупатися, наїстися, насміятися й набешкетуватися, тоді книга про ідеальне літо — саме те, що треба.

Андрій Бачинський «Детективи в Артеку, або Команда скарбошукачів»

«Детективи в Артеку, або Команда скарбошукачів» — це не просто книга. Це — велика захоплива пригода чотирьох друзяк, обсягом у 192 сторінки.

Оленка, Антон, Сашко, Сергій приїхали відпочивати до Чорного моря. Всі вони зовсім різні, але об'єднує їх одне — кмітливість і нестримна жага до пригод. Тому, випадково дізнавшись, що десь неподалік заховані коштовності славнозвісної лиходійки-спокусниці Міледі Вінтер, вони вирушають у небезпечну мандрівку.

Відчайдушні скарбошукачі роздумують, на що ж витратити гроші від продажу діамантів: подарувати бабусі електронну книгу чи купити підгузки для молодшої сестрички, відправити батьків на відпочинок чи зробити ремонт у квартирі... Але не все так просто, бо ж на території табору переховуються злочинці. І, здається, в планах здоровил-грабіжників зовсім не передбачено, щоб їм хтось завадив.

Книга «Детективи в Артеку» навчить Тебе, як зробити взуття з лопухів, а з нитки й стенда — карту, і, головне, як щиро радіти звичним речам, цінувати дружбу й вірити в непереможну силу добра. Хм... а чи ж знайдуть все-таки юні детективи скарб? 

Читай і дізнавайся!

😊😊😊