вівторок, 6 липня 2021 р.


Свято Івана Купала  щороку відзначається в ніч на 7 липня. Зазвичай гуляння починаються звечора 6 липня й тривають до самого ранку наступного дня.
      
         Традиції святкування Івана Купала

Хоч християнська церква намагалася викорінити давні слов'янські свята та традиції, але чимало з них збереглися й були пристосовані до релігійних дат. Популярними на Івана Купала, зокрема, залишаються обряди, пов'язані з водою і вогнем.

Наші предки також вірили, що рослини цього дня набувають чудодійної сили. Вважається, що в ніч на 7 липня можна знайти містичний цвіт папороті, який принесе щастя і багатство.

Народ звечора 6 липня збирається біля водойм, де влаштовуються гучні застілля з піснями, танцями й різноманітними конкурсами. Зазвичай на свято розводять багаття і стрибають через нього. Ці стрибки є свого роду обрядом очищення та способом залучити успіх.

Що можна та не можна робити на Івана Купала

Люди здавна вірили, що в Купальську ніч прокидається всяка лісова нечисть, а тому в цей час не можна спати, щоб перевертні, мавки або лісовики не потягли із собою.

Також не варто нікому позичати гроші або самому брати в борг, щоб не передати в чужі руки своє щастя і благополуччя. Також не слід підбирати на дорозі гроші або загублений кимось предмет – інакше можна звалити на себе чужий борг чи вантаж.

Вважається, що перестрибувати через купальське вогнище не можна з ким завгодно. Робити це треба лише з коханою людиною.Немає коментарів:

Дописати коментар